• Ucz się, ucz, a zostaniesz mówcą motywującym! Czyli o nazwach zawodów (cz. 4)

  praca, Mediapolis, język, poprawność językowa

  Masz gadane, interesujesz się gospodarką, psychologią, lubisz kontakt z ludźmi? Zostań mówcą motywującym, a jeśli nie wyjdzie… to może wodzirejem? Kolejna część wpisu o dziwnych nazwach zawodów, które okazują się często zwykłym zajęciem.

  Mówca motywujący – specjalista w danej dziedzinie, będący teoretykiem, ale mający również doświadczenie praktyczne. Potrafi atrakcyjnie zaprezentować dany temat w wystąpieniu publicznym, ma dar komunikatywnego wysławiania się i charyzmę. Krótko mówiąc, fachowo przedstawia prezentację z emocjonalną zachętą do działania.

  Ortoptysta – osoba zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem zeza u dzieci.

  Optyk mechanik – profesja ta związana jest z procesem mechanicznego przygotowywania szkieł wykorzystywanych w okularach korekcyjnych i przeciwsłonecznych oraz wykonywania oprawek do tych okularów. Ponadto optyk mechanik może również odpowiadać za wytwarzanie soczewek wykorzystywanych m.in. w mikroskopach, sprzęcie elektronicznym, urządzeniach mechanicznych.

  Koszykarz-plecionkarz – osoba zajmująca się wykonywaniem za pomocą różnego rodzaju splotów i połączeń wyrobów użytkowych i dekoracyjnych m.in. z wikliny, bambusa, metalu, tworzywa sztucznego.

  Tanatopraktor – to osoba, do której obowiązków należy zabezpieczenie ciała zmarłego i przygotowanie go do pochówki. Spotkałam się też z nazwą wizażysta zwłok, ale bardzo nie przypadła mi do gustu ta forma.

   

  Facebook Twitter Wykop E-mail Drukuj Share
  Ten wpis został opublikowany w kategorii Brand journalism, Custom Publishng, Język i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*