• … a jak dorosnę, to zostanę zoopsychologiem! Czyli o nazwach zawodów (cz. 3)

  Mediapolis, praca, poprawność językowa, język

  Zoopsycholog, manipulator drewna – to nie żart, to nasza rzeczywistość. Sprawdź, czym zajmują się ci ludzie… a nuż się przekwalifikujesz.

  W kolejnej, trzeciej już części o nazwach zawodów… będzie równie oryginalnie, jak w poprzednich. Nie ma co się jednak uśmiechać (co najwyżej pod nosem) – te zawody nierzadko przynoszą niezłe zyski i pozwalają na wąską specjalizację.

  Manipulant drewna – zgodnie z tym, co mówią przepisy, zajmuje się oceną przydatności drewna „okrągłego krajowego i egzotycznego oraz wyznaczaniem miejsca podziału dłużyc w celu racjonalnego wykorzystania drewna”.

  Aktuariusz - to osoba pracująca w zakładzie ubezpieczeniowym odpowiedzialna za obliczanie ryzyka, prawdopodobieństwa np. śmierci czy wypadku i obliczanie na tej podstawie wysokości składek.

  Zoopsycholog - specjalista zajmujący się psychiką zwierząt.

  Technik przeróbki kopalin stałych - to zawód związany z eksploatacją kopalin stałych metodą podziemną i odkrywkową. Zadaniem technika przeróbki kopalin stałych jest nadanie własności użytkowych wydobytej kopalinie surowej, przy zastosowaniu mechanicznych metod przeróbki i przygotowanie jej do dalszego zastosowania.

  Technik awionik - jest to osoba obsługująca elektronikę na statkach powietrznych. Technik awionik powinien umieć rozpoznawać schematy systemów, instalacji i urządzeń awioniki statku powietrznego.

  Facebook Twitter Wykop E-mail Drukuj Share
  Ten wpis został opublikowany w kategorii Content Marketing, Custom Publishng, Język, Poprawność językowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*