• … że czym Ty się zajmujesz? Czyli o nazwach zawodów (cz. 2)

  Mediapolis, poprawność językowa, język

  Szukasz pracy i oto jest – idealne ogłoszenie. Zostaniesz animatorem przedsiębiorczości. Zanim jednak wyślesz swoje CV, sprawdź, czym będziesz się zajmował na tym stanowisku.

  Druga część wpisu o nazwach zawodów.

  Animator przedsiębiorczości to osoba odpowiedzialna za promowanie inicjatyw i inwestycji, które mają na celu rozwój poszczególnych sektorów rynku i gałęzi gospodarki.

  Dekorator marketu to osoba zajmująca się dbaniem o wystrój marketu. Do jej obowiązków należy m.in. eksponowanie towarów, wykonywanie tablic informacyjnych, ekspozycja banerów reklamowych i informacji o promocjach, zamawianie materiałów dekoracyjnych oraz dbanie o dekoracje i wystawy marketu.

  Eksplorator dna morskiego zajmuje się badaniem rejonów kuli ziemskiej obfitujących w zasoby mineralne i biologiczne oraz opracowywaniem metod wydobycia tych surowców. To specjalista w zakresie wykorzystywania najnowszych technologii wydobywczych.

  Metrolog zajmuje się opracowywaniem metod pomiarów i urządzeń służących do ich wykonywania w zakresie jednostek fizycznych – masy, długości, ciśnienia, przyspieszenia, prędkości, kątów itp.

  Eguterzysta to osoba wykonująca osprzęt służący do sporządzania hologramów lub znaków wodnych papierów wartościowych za pomocą precyzyjnych urządzeń pomiarowych i wykonawczych.

  Moletownik to pracownik, który wykonuje przeniesienie (przetłoczenie) rysunku znaczka pocztowego, skarbowego lub sądowego z utwardzonej płytki stalorytniczej, wykonanej przez rytownika, na cylinder do maszyny drukującej (wklęsłodrukowej).

   

   

  Facebook Twitter Wykop E-mail Drukuj Share
  Ten wpis został opublikowany w kategorii Content Marketing, Custom Publishng, Język, Poprawność językowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „… że czym Ty się zajmujesz? Czyli o nazwach zawodów (cz. 2)

 1. aseret pisze:

  a czym się zajmuje coach, j jeszcze niech pani napisze ,kiedy stawiamy kropkę przy skrótach- pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*