• Kody QR promują polskie miasta

  Opublikowano , autor: Maciej Nieciecki | Skomentuj
  odkodujmy polskie miasta_ qr kody_qr codes_marketing turystyczny

  Dwuwymiarowe kody QR (Quick Response) można już spotkać na budynkach, ławkach, tablicach i przystankach wielu polskich miast. Jeżeli miałbym stworzyć ranking i wziąć pod uwagę wykorzystanie kodów QR do promocji turystycznej miasta na pierwszym miejscu znalazłyby się:

  1. Żory

  W ramach projektu „Przez Żory na Śląsk” powstał mobilny przewodnik turystyczny. Wzdłuż głównych ulic miasta rozmieszczono 150 tablic z dwuwymiarowym kodem odnoszącym do informacji o zabytkach, ich historii, bądź położeniu geograficznym. Na uwagę zasługuje również fakt, że turysta może wybrać przewodnik w języku polskim, niemieckim, bądź angielskim.

  Lektorem oprowadzającym po Żorach w języku polskim jest Krystyna Czubówna, wersji angielskiej głosu udzieliła Emma Clarke (głos londyńskiego metra), a po niemiecku oprowadza dziennikarz niemieckiej telewizji Christian Pfadenhauer.

  2. Łódź

  Łódź odkoduj miasto 300x141 Kody QR promują polskie miasta

  Drugie miejsce na podium zajmuje Łódź i akcja „Odkoduj Łódź”. Była to jedna z najgłośniejszych akcji promujących miasto za pomocą kodów QR. W trakcie akcji fotokody były rozlokowane po całej Łodzi i przenosiły użytkowników do ciekawych informacji na temat historii miasta.

  3. Warszawa

  muzeum powstania warszawskiego promuje się za pomocą qr kodów 199x300 Kody QR promują polskie miasta

  Jedno z najbardziej zaawansowanych nie tylko technologicznie, ale również marketingowo muzeów Warszawy, rozpoczęło kilkutygodniową promocję. Na 41 przystankach w stolicy pojawiły się plakaty z fotokodami odsyłającymi do stron internetowych związanych z historią powstania warszawskiego i samej Warszawy.

  Muzeum Powstania Warszawskiego w ten sposób promuje swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane „Miasto ruin”.

  Facebook Twitter Wykop E-mail Drukuj Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*